Okolica

MRZEŻYNO (do 1945 niem. Treptower Deep, Regamünde) to dawna osada typowo rybacka. Położona nad Morzem Bałtyckim, w środkowej części wybrzeża województwa Zachodniopomorskiego, u ujścia Regi. Dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu szybko stała się jedną z bardziej znanych miejscowości wypoczynkowych nad polskim morzem. Morski mikroklimat w połączeniu z lasem sosnowym tworzy z Mrzeżyna wyjątkowe miejsce dla odpoczynku i regeneracji sił witalnych, a okoliczne atrakcje zapewniają, że pobyt w tej miejscowości niezależnie od pory roku będzie udany.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mrzeżyno

web_camera

Pozostałe atrakcje :

•  HALA MRZEŻYNO http://www.hala.mrzezyno.pl/

•  SPŁYWY KAJAKOWE http://www.kdm.gryfice.pl/

•  REJSY PO MORZU http://mrzezyno-rejsypomorzu.pl/kontakt.html

•  JAZDA KONNA http://www.stajniapestka.pl/

•  WYCIECZKI ROWEROWE (wypożyczalnia rowerów w naszym ośrodku)

•  NORDIC WALKING (kijki można nieodpłatnie wypożyczyć w recepcji)

TRZEBIATOWSKO-KOŁOBRZESKI PAS NADMORSKI – Mrzeżyno znajduje się pośrodku rozległego obszaru ochrony “Natura 2000”, który to nazwano Trzebiatowsko-Kołobrzeskim Pasem Nadmorskim. Jest to wyjątkowo cenny teren, rozciągający się wzdłuż wybrzeża od miejscowości Niechorze po m. Gąski. Zajmują go głównie nisko położone łąki oraz zarośla. Jest to obszar siedliskowy dużej liczby gatunków wodnych oraz wodnobłotnych. Można tu spotkać między innymi króla przestworzy Bielika.
Na tym terenie występują również jeziora lagunowe Liwia-Łuża, Konarzewo, Resko Przymorskie, które zajmują obszary kryptodepresji i są reliktami dawnych zatok morskich.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trzebiatowsko-Kołobrzeski_Pas_Nadmorski

JEZIORO “RESKO PRZYMORSKIE” (niem. Kamper See) – W kierunku Kołobrzegu, pomiędzy miejscowościami Rogowo i Dźwiżyno znajduje się jedna z największych atrakcji okolic Mrzeżyna, czyli jezioro “Resko Przymorskie” Jest ono słynne z dwóch względów. Po pierwsze jest to obszar chroniony Natury 2000. Został on utworzony ze względu na fakt, iż jego teren jest lęgowiskiem ptaków wodno-błotnych (zaobserwowano 13 gatunków lęgowych, w tym 4 zagrożone wyginięciem) i ostoją dla wędrownych ptaków blaszkodziobych.
Drugą wielką atrakcją tego jeziora jest spoczywający na dnie samolot Dornier Do-24 T3 zestrzelony 5 marca 1945, nad którego wydobyciem pracują między innymi członkowie Fundacji Fort-Rogowo z siedzibą w pobliskim Rogowie. Jeżeli operacja wyciągnięcia wraku powiedzie się biędzie można go podziwiać w muzeum Lotnictwa i Techniki Militarnej.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Resko_Przymorskie

ROGOWO (niem. Kamp) – Największą atrakcją tej miejscowości, leżącej u nasady mierzei oddzielającej jezioro Resko Przymorskie od otwartego morza, jest Muzeum Lotnictwa i Techniki Militarnej http://www.fort-rogowo24.pl/index.html, powołane do życia przez Fundację Fort-Rogowo. Celem fundacji powstałej w 2005 roku jest ochrona obiektów powojskowych, pozostałych po likwidacji jednostki wojskowej.

DŹWIRZYNO (niem. Kolberger Deep) – Do atrakcji Dźwirzyna należy zaliczyć port, gminne centrum sportu i rekreacjiwww.sport.dzwirzyno.pl oraz przystań jachtowo-surfingowa

KOŁOBRZEG (łac. Colberga, niem. Kolberg) – Największe miasto w okolicach Mrzeżyna. Jest to miasto portowe oraz znane uzdrowisko z wodami mineralnymi solankami oraz pokładami borowiny. Kołobrzeg jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym, w którym latem odbywa się wiele imprez i koncertów. Odwiedzając tą miejscowość warto również udać się na spacer po dzielnicy uzdrowiskowej, przejść się po najdłuższym żelbetonowym molem z Polsce, zwiedzić stare miasto i wejść na zabytkową latarnię morską. Nie wolno również zapomnieć o odwiedzinach w Muzeum Oręża Polskiegohttp://www.muzeum.kolobrzeg.pl/ .
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kołobrzeg

TRZEBIATÓW (niem. Treptow an der Rega) to miasto położone 10 km na południe od Mrzeżyna nad rzeką Regą. Jest to ośrodek miejski o tradycji średniowiecznej. Na uwagę zasługują Gotycki kościół Mariacki, rynek z ratuszem miejskim, pałac oraz pozostałości średniowiecznych murów obronnych.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trzebiatów

ZIELENIEWO (DZIKI ZACHÓD):

POGORZELICA:

  • Ścieżka rowerowa do Mrzeżyna
  • Dworzec kolejki wąskotorowej
  • Kompleks Wydm Bielikowych
  • Jezioro Konarzewo

NIECHORZE:

REWAL:

TRZĘSACZ:

PUSTKOWO:

POBIEROWO: